ESRI Polska z warsztatami z oprogramowania Field Maps

fot. Marcin Feltynowski

W dniu 20 marca 2024 roku w trakcie zajęć prowadzonych przez dra hab. Marcina Feltynowskiego, prof. UŁ z przedmiotu Technologie mobilne w obsłudze użytkowników miasta na trzecim roku kierunku EkoMiasto prowadzone były warsztaty z przygotowania map przez menadżera ds. klientów kluczowych Dominikę Biniędę.

Dzięki uprzejmości firmy ESRI Polska, która od lat współpracuje z Uniwersytetem Łódzkim w zakresie dostarczania specjalistycznego oprogramowania w dziedzinie GIS, studenci mogli zgłębić tajniki przygotowywania rozwiązań webowych służących budowaniu baz danych przestrzennych.

Działanie to bezpośrednio związane jest z procesem dydaktycznym na kierunku EkoMiasto, który przewiduje wykorzystywanie na zajęciach aplikacji mobilnych oraz zapoznania studentów z metodami tworzenia takich aplikacji, jak i wdrażania przygotowanych rozwiązań w praktyce.

Redakcja: dr hab. Marcin Feltynowski, prof. UŁ